Zaruski CUP 2013

W dn. 13-14 lipca 2013 r., na wodach Zatoki Gdańskiej, odbyły się regaty Zaruski CUP 2013.

Do rywalizacji przystąpiło 25 załóg. Dużym sukcesem może pochwalić się załoga jachtu Premium Yachting. „Atena”, pod dowództwem kpt. Piotra Myśliwca, zajęła III miejsce w grupie turystycznej powyżej LOA 9,0 m. Regaty o Puchar STS „Generał Zaruski” to nowa impreza na żeglarskiej mapie Trójmiasta. Zawody zostały zainaugurowane przez MOSiR Gdańsk i będą odbywać się cyklicznie, każdego roku. 25 załóg wystartowało w trzech kategoriach: ORC, KWR oraz OPEN (jachty turystyczne). Przez weekend odbyły się w sumie cztery biegi, z trasą wytyczoną od molo w Brzeźnie do Sopotu i z powrotem.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się jacht Premium Yachting, który doskonale radził sobie przede wszystkim w sobotę, gdy silny wiatr utrudniał żeglowanie. W niedzielę „Atena”, dowodzona przez kpt. Piotra Myśliwca, potwierdziła dobrą dyspozycję i ostatecznie finiszowała na trzeciej pozycji.

Najbardziej prestiżową rywalizację w grupie ORC wygrał „Duży Ptak” pod dowództwem kpt. Krzysztofa Paula.