Zimowe żeglowanie – jak się przygotować?

Żeglujemy po Zatoce Gdańskiej przez cały rok! W miesiącach kiedy jednak dzień jest krótszy niż noc, warto się jednak solidniej przygotować do nawet krótkiego rejsu, tak aby czuć komfort termiczny i w pełni oddać się przyjemności z żeglowania i odkrywania Trójmiasta od wody.

W najprostszy sposób na rejs, jesienną i zimową porą, warto się ubrać jak na dłuższy spacer po plaży. Pamiętajcie, że na jachcie mamy sporo miejsca, warto zabrać plecak z dodatkową warstwą, nie będziecie musieli go nosić, bo na jednostce jest dużo miejsca, aby go odłożyć. Na jednostce jest również wewnętrzny ogrzewany pokład, a tam stale ciepła kawa lub herbata. Posiadamy na wyposażeniu kocyki, a w dodatku sternik pomoże znaleźć takie miejsce, aby  ochronić się od wiatru. Jednak mimo tych możliwości warto dobrze się przygotować:

Buty – musi być wygodne i ciepłe. Rekomendujemy ciepłe, nawet narciarskie lub nawet podwójne skarpetki! Pamiętaj jednak, że jesteś na jachcie, więc obuwie powinno mieć jasną podeszwę, lub niepozostawiającą ciemnych śladów na pokładzie. 

Na głowę – sami wiecie najlepiej jaki mamy klimat. Dodatkowo wiatr obniża temperaturę – dlatego zawsze na wodzie warto mieć pod ręku czapkę, która na zabezpieczy i dogrzeje

Rękawiczki – podobnie jak czapka mogą się przydać cały rok. Wygodne cienkie rękawiczki zawsze warto mieć ze sobą, a w chłodniejsze dni nawet narciarskie. Ważne jednak abyśmy mieli w nich zachowany odruch uchwytu, co ułatwi nam poruszanie się po jachcie i zwiększy bezpieczeństwo.

Bielizna – tak warto mieć oddychającą bieliznę dla aktywnych.

Gdy jest naprawdę chłodno 5 stopni i mniej – pomyśl jak byś się ubrał na narty i tak samo warto się przygotować do rejsu (tylko buty inne 😉  – zapewni nam to komfort termiczny, swobodę ruchu i w pełni korzystanie z frajdy jaką daje żeglarstwo!

Trasa rejsu –  żeglowanie zimą wymaga szczególnie czujnego planowania i elastyczności. Neptun ma na pewno na ten dzień swój plan i często nie dzieli się nim za wcześnie. Dlatego ostateczne potwierdzenie trasy odbywa się w dniu rejsu, a czasem nawet w trakcie jego trwania.

Planowanie – umożliwiliśmy zimą bezkosztową anulację na 24 godziny przed rejsem, aby mieć możliwie dużą pewność, że warunki na wodzie w połączeniu z naszym przygotowaniem sprawią, że odbędziemy komfortowy i bezpieczny

Co w nagrodę?  Wyjątkowe widoki! Puste morze, zatoka i mariny! Poczucie, że Bałtyk jest cały dla nas! Czasem, jak to zimą, spadnie śnieg, a to niesamowite uczucie! Przeżyj to z nami!

Zaplanuj swój rejs, zbierz załogę lub dołącz do nas!