FAQ

Planujesz rejs? Chcesz zrobić imprezę na wodzie? Masz pytania ? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na to co najczęściej Was nurtuje, przed lub w trakcie rejsu 😉

FAQ

Planujesz rejs? Chcesz zrobić imprezę na wodzie? Masz pytania ? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na to co najczęściej Was nurtuje, przed lub w trakcie rejsu 😉

FAQ Premium Yachting

Rezerwacja

Jak zarezerwować rejs?
Rejsy biletowane – wystarczy, że klikniesz przycisk „KUP BILET ONLINE” – jeżeli brak miejsce to znaczy, że jacht już jest pełen – wtedy trzeba wybrać inną datę lub skontaktować się poprzez formularz z nami.

Rejsy na wyłączność – napisz do nas (formularzem lub mailem) – czym, kiedy i skąd chcesz płynąć a przygotujemy dedykowane rozwiązanie. Czasem odpisanie zajmuje na kilka dni m. in dlatego aby mieć pewność dostępności jednostki i sternika. Prosimy o wyrozumiałość.

Czasem robimy specjalne promocje – proszę śledzić nasz profil na FB / insta, aby być na bieżąco!

Co to za jacht? Czy ten co na stronie? Czy postawimy żagle?
Tak, jeżeli tylko płyniemy jachtem żaglowym to staramy się stawiać żagle. Liczymy też na pomoc załogi w obsłudze i prowadzeniu jachtu. Wszystkie nasze zdjęcia i materiały są naszych jednostek, na których pływamy i Was zabieramy. Czasem może się różnić kolor kadłuba, czy układ wnętrza, ale każda jednostka żaglowa z floty Premium Yachting jest zbliżona.
Co w razie prognozowanej niepogody ?
Nasze jachty żaglowe i motorowe to jednostki pełnomorskie. Dające komfort i bezpieczeństwo w prawie każdych warunkach. Gdy widzimy, że prognozy są bardzo złe (sztormowy wiatr / armagedon pogodowy), to się kontaktujemy na ok 48-24 godziny, celem poinformowania o możliwych zmianach – zmiana może dotyczyć trasy lub godziny rejsu, a jeżeli nie będziemy mieli propozycji alternatywnej lub nie będzie możliwości zmian, to rejs trzeba będzie odwołać. Wtedy następuję zwrot zaliczki lub przełożenie na inny termin.

Pamiętajcie, że na jachcie mamy 2 pokłady, wewnętrzny jest ogrzewany i w pełni zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Tak, Wiemy, że aplikacje w telefonach przewidują pogodę na 7 / 10 a nawet 14 dni, ale na tyle dni do przodu z podobną skutecznością warunki podaje też… wróżka. Mamy świadomość jak ważne są dla Was organizowane z nami spotkania, musimy jednak wyczekać na 48 godzin planowanym rejsem kiedy to prognozy są bardzo dokładne. Z góry dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.

Czy mogę udekorować jacht?
Tak, w ramach zarezerwowanego czasu możecie z jachtem robić co chcecie! Byle przywrócić go do stanu początkowego na koniec rejsu! Ważne, aby ozdoby nie zaśmiecały wody – więc z troski o przyrodę konfetti mówimy stanowcze NIE.
Czy możemy zmienić trasę, wydłużyć lub skrócić rejs?
Przy zamówieniu starajmy się tak planować, aby potem minimalizować ilość zmian. Jeżeli tylko możemy to zmiana trasy lub przedłużenie rejsu jest możliwa nawet w dniu jego realizacji. Skrócenie jest możliwe o ile jesteśmy w stanie zrealizować zaplanowaną trasę w tym czasie.

Przed rejsem

Gdzie się rozpoczyna i Ile wcześniej przyjść przed rejsem?
Rejsy biletowane rozpoczynamy z Mariny Sopot na końcu molo (TUTAJ) , lub w Gdańsku przy Kładce ul. Wartka (TUTAJ). Rejsy na wyłączność startują w miejscu ustalonym na zamówieniu.

Zapraszamy kilka minut przed ustaloną godziną rejsu. Pamiętajcie, że szczególnie latem i w weekendy ciężej o miejsce do parkowania w Sopocie lub Gdańsku, a sam spacer przez molo zajmuje kilka naście minut więc proszę to uwzględnić w planowaniu

Czy muszę kupić bilety na molo?
Tak jeżeli rejs zaczyna się w Sopocie latem (między kwietniem a wrześniem), to trzeba kupić bilety na molo. To ważny element, który warto zaplanować, kolejka do kasy może zająć kilka minut. Dla usprawnienia można kupić bilety przez internet lub u nas jako dodatek do zamówienia.
Kontakt w dniu rejsu?
Jeden lub dwa dni przed rejsem otrzymujecie wytyczne z potwierdzeniem miejsca spotkania i kontaktem do koordynatora (UWAGA: nie zawsze jest to sternik, bo ten zajmuje się jachtem i załogą, a nie odbieraniem telefonów).
Jak się ubrać na rejs?

To temat rzeka – w skrócie ubiór musi być wygodny! Buty najlepiej na miękkiej białej podeszwie (latem na bosaka). Na wodzie zawsze jest trochę chłodniej niż na lądzie, więc warto zabrać dodatkową warstwę – pod pokładem jest miejsce na plecak lub żeby się ogrzać.

W trakcie rejsu

Czy w trakcie rejsu możemy się kąpać?
Jeżeli tylko warunki są odpowiednie i sternik wyrazi na to zgodę to oczywiście, że tak! Warto jednak mieć więcej czasu niż 2 godziny, aby w pełni wykorzystać rejs i zebrać m.in. flaminga i czerpać przyjemność z czasu na wodzie.
Co robimy w trakcie rejsu?
Cała jednostka jest dla Was. Sternik dba o Wasze bezpieczeństwo, na początku zapozna Was z podstawowymi zasadami, aby przygoda była bezpieczna i komfortowa dla wszystkich. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego na jachcie i miejsce, w którym się odnajdzie. Zapraszamy również do aktywnego sterowania jednostką! Po krótkim instruktarzu każdy może zostać sternikiem!
Czy możemy korzystać z jachtu?
Cała jednostka jest dla Was. Większość naszych jednostek posiada pokład zewnętrzny i wewnętrzny – ogrzewany i w pełni zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi – gdzie zawsze można się ukryć i ogrzać. Kuchnia, naczynia, całe wyposażenie i toalety, są również do Waszego użytku.
Czy można mieć swoje przekąski i alkohol?
Tak, chociaż lepiej przyjść na gotowe, mamy super pakiety cateringowe przygotowane na każdą okazję. Na wodzie jest tyle bodźców i wrażeń – wiatr, słońce, uśmiech, że można się obyć bez alkoholu, a potem świętować z nim już na lądzie.
Czy można palić na jachcie?
Nie pochwalamy…. Ale wszystkim, którzy nie mogą się powstrzymać sternik zaproponuje miejsce na jednostce gdzie można będzie palić.

Warto wiedzieć

Czy muszę mieć umiejętności żeglarskie?
Nie, w rejsach biletowanych lub prywatnych po Zatoce nie potrzeba patentów ani doświadczenia. Dla większości naszych klientów to pierwszy kontakt z motorówką lub jachtem. Nasze jednostki to pełnomorskie jachty i motorówki, dające komfort i bezpieczeństwo, pod opieką stałej załogi, która się Wami zaopiekuje. Liczymy, że obecność na wodzie się spodoba i będziecie już częściej planować wypoczynek na wodzie.
Czy są ograniczenia wiekowe?

Nie, nie ma. Posiadamy kamizelki już dla uczestników ważących 5 kg, więc jesteśmy przygotowani na najmłodszych i na najstarszych.

Czy mogę zabrać zwierzaka?
Tak nie ma sprawy. Warto jednak zadbać o dedykowaną kamizelkę asekuracyjną.
Czy można pływać zimą?
Tak, pływamy cały rok! Rejsy od listopada do marca robimy kiedy sprzyja nam pogoda. Pamiętaj jednak, aby przed takim rejsem ciepło się ubrać i nie zaszkodzi mieć dodatkowej warstwy w razie czego. Na jachcie jest dużo miejsca i można bez problemu zostawić plecak z rzeczami. W rejsach zimowych dodatkowo ogrzejemy Was herbatą lub kawą/
Czy muszę umieć pływać?
Nie, nasze jachty są duże i bezpieczne. Dla osób nie posiadających tej umiejętności rekomendujemy, aby przez cały rejs być w kamizelce.
Czy na łódce są kamizelki ratunkowe?
Tak oczywiście! Jacht jest w pełni wyposażony zgodnie z kartą bezpieczeństwa i przepisami. Posiada również inne systemy i mechanizmy bezpieczeństwa, aby rejs zawsze przebiegał w maksymalnym poczuciu bezpieczeństwa i komfortu. Nasza doświadczona załoga przeszkoli Was przed rejsem.
Czy jest muzyka na pokładzie?
Oczywiście! Każdy jacht posiada wbudowane nagłośnienie i bezprzewodowy głośnik, do którego można się podłączyć.
A co po rejsie? Co dalej?
Byliście na krótkim rejsie? Jeżeli Wam się spodobało to zapraszamy na kolejne, krótkie i dłuższe! Weekendowe i tygodniowe… po Bałtyku lub na świecie. Z czasem możecie zdobyć również uprawnienia żeglarskie i motorowodne. Ahoj przygodo!

Zapisz się do naszego newslettera